creativity

Discussion in 'General Discussions' started by sushma, Mar 10, 2016.

Tags:
  1. sushma

    sushma
    Expand Collapse
    Member

    Joined:
    Mar 10, 2016
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    If i had 50/- i'll buy 10 magic pencils each costs 5/-.And i'll sell these pencils to the my friends,relatives and neighbors beside us with each pencil cost 20/- with in a span of time.
     
  2. sara

    sara
    Expand Collapse
    Member

    Joined:
    Feb 15, 2016
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    If I had 50/_ I would buy a bunch of balloons each costing 5/ I would go to a nearby park and sell these each for 15/ in an hour or two.
     

Share This Page